Detektyw do sprawy rozwodowej – dlaczego warto go zatrudnić w roku 2021?

detektyw

Rozwód nigdy nie jest przyjemną rzeczą dla żadnej ze stron, lecz w pierwszej kolejności powinniśmy w przypadku takiego wydarzenia pomyśleć o sobie. Rozpad małżeństwa praktycznie zawsze wiąże się również z podziałem majątku, a czasem jedna ze stron może domagać się orzeczenia rozwodu z winy byłego małżonka. Z tego też względu detektyw w sprawie rozwodowej może być bardzo pomocny do obrony przed oskarżeniami lub znalezienia dowodów na winę drugiej strony.

 

  • Detektyw do sprawy rozwodowej – czym może się zająć?

 

Prywatny detektyw w sprawie rozwodowej posiada szereg kompetencji, które mogą pomóc ci w zbieraniu dowodów na przestrzeni całej batalii sądowej. Takie usługi są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy posiada się podejrzenia o zdradzie lub innym zachowaniu małżonka, które mogło działać na twoją niekorzyść. Niestety w takich okolicznościach niezwykle trudno jest ustalić prawdę samemu, przez co niektóre osoby chcące poznać prawdę wynajmują w tym celu specjalistów.

Kompetencje detektywa w sprawie rozwodowej są naprawdę spore i jego ustalenia mogą całkowicie zmienić bieg postępowania. W zależności od danej sytuacji jest on bowiem w stanie znaleźć dowody na zdradę, przedstawić sposób opieki nad dziećmi drugiej strony lub potwierdzić podejrzenie, że w przyszłości może dojść do porwania rodzicielskiego. Dobry detektyw może również postarać się o ustalenie aktualnego miejsca pobytu małżonka, by sąd mógł doprowadzić go na rozprawę. 

 

  • Jak dobrze dobrać detektywa do sprawy rozwodowej?

 

Istnieje wiele czynników, przez które praca wynajętego przez nas detektywa może okazać się dla nas kompletnie bezużyteczna. Przede wszystkim wynajęty przez nas specjalista musi posiadać koncesję na przeprowadzanie usług detektywistycznych. W przeciwnym wypadku żaden sąd nie uzna naszych ustaleń. Co do samego sądu – wiążącym dowodem w sprawie rozwodowej może być wyłącznie raport, który będzie podsumowywać wszystkie działania wykonane przez detektywa. W takim wypadku zostanie on również przesłuchany w charakterze świadka.

Zebranie nawet najtwardszych dowodów nie przyniesie również skutków w momencie, gdy wynajęty przez nas detektyw dopuści się złamania prawa bądź etyki zawodowej. Jeżeli dojdzie do naruszenia któregokolwiek z przepisów, my zostaniemy bez potwierdzenia naszych domysłów, a detektyw będzie kolejną osobą, która zostanie postawiona przed sądem – bynajmniej nie jako świadek.

Najlepsi detektywi w sprawach rozwodowych cechują się dyskrecją i skutecznością swoich działań. Z ich usług należy jednak korzystać wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy pewni naszego zdania, a do jego udowodnienia brakuje nam „tylko” niezbitych dowodów.