Agencja detektywistyczna jako pomoc w biznesie

detejtyw dla biznesu

Detektyw może zaoferować swoje usługi nie tylko osobom prywatnym. Z jego pomocy coraz częściej korzystają także firmy. Kiedy warto zdecydować się na taką obsługę?

Prywatny detektyw – usługi dla klientów biznesowych

Każde dobre biuro detektywistyczne może dostarczyć swoją obsługę również dla biznesu.
Wśród najczęściej świadczonych usług znajdują się:
– weryfikacja wiarygodności partnerów biznesowych
– ustalanie majątku osoby prywatnej, firmy
– ustalanie miejsca zamieszkania i miejsca pracy
wykrywanie podsłuchów, GPS-ów
– wykrywanie złośliwego oprogramowania
– ustalanie wewnętrznych zagrożeń w firmie
– weryfikacja dokumentacji
Oczywiście, to tylko przykładowe usługi skierowane do biznesu, ponieważ agencje mogą zaoferować dostęp do jeszcze szerszego wsparcia.

Kiedy warto skorzystać z usług detektywistycznych dla firm?

Najczęściej firmy decydują się na korzystanie z usługi wywiad gospodarczy. Polega on na sprawdzeniu przyszłych i obecnych partnerów biznesowych, pracowników, a także konkurencji. W takiej sytuacji prywatny detektyw może zabezpieczyć firmę przed wieloma zagrożeniami, na przykład wynikającymi z niewypłacalności kontrahentów i klientów.
Wywiad ten może także sprawdzić przeszłość oraz lojalność pracownika, w tym jego poprzednie miejsce pracy, referencje, uprawnienia i pozwolenia. Może także skontrolować zasadność zwolnienia lekarskiego.
Działania detektywistyczne mogą pomóc w wykrywaniu źródeł wypływu ważnych informacji, na przykład przez nierzetelnych pracowników, także z wykorzystaniem podsłuchów montowanych w siedzibie firmy oraz w jej samochodach.
Bardzo często agencja detektywistyczna wynajmowana jest też w celu poszukiwania ukrywających się dłużników oraz ich majątku. Na podstawie ustaleń detektywa firma może wtedy ubiegać się o odzyskanie swoich pieniędzy – także przed sądem.
Wobec tego wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie wiarygodnych, rzetelnych informacji w biznesie, warto skorzystać z dobrych usług detektywistycznych. To duże wsparcie przy podejmowaniu strategicznych decyzji oraz mniejsze ryzyko dla biznesu!